• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCzy warto prowadzić księgowość samodzielnie?

Wielu przedsiębiorców prowadzących własną firmę zastanawia się, czy warto prowadzić księgowość samodzielnie, czy lepiej zatrudnić kogoś do pomocy. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Nie każdej firmie opłaca się samodzielna księgowa i jednocześnie nie każda ma na tyle środków pieniężnych, aby zatrudnić księgową czy biuro rachunkowe. Co więc robić?

Księgowość prowadzona samodzielnie, przez osobę zarządzającą firmą, opłaca się tylko tym najmniejszym przedsiębiorstwom, które nie osiągają dużych przychodów i które nie mają wielu pracowników. Księgowość nie jest wtedy bowiem bardzo skomplikowana.

Jeśli jednak nasza firma zatrudnia już kilka osób, osiąga coraz większe przychody lub zobowiązana jest do prowadzenia pełnej księgowości, to na pewno nie poradzi sobie z wszystkim sama. Do wypełniania i sporządzania jest naprawdę wiele różnorodnych dokumentów o czasami niezrozumiałych treściach. Trzeba także załatwiać całe mnóstwo spraw w urzędach i różnych innych instytucjach. Wtedy księgowa, czy biuro rachunkowe, to idealne rozwiązanie. Dzięki ich pomocy my nie musimy się niczym przejmować. Nie będziemy musieli marnować swojego cennego czasu i będziemy mogli poświęcić go na inne ważne dla naszego przedsiębiorstwa sprawy.

Jeżeli poszukujesz kogoś, kto poprowadzi w twoim przedsiębiorstwie księgowość i zajmie się wszystkim, co z tym związane, to zgłoś się do nas. Nasza firma oferuje szeroki zakres usług z tym związanych. Prowadzimy księgowość podmiotu o każdej formie działalności gospodarczej. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a uzyskasz potrzebną pomoc.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.