• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCo to jest spółka z o.o. komandytowa?

W ostatnim czasie w obrocie gospodarczym coraz częściej można spotkać nową formę prowadzenia działalności gospodarczej, którą jest spółka komandytowa, gdzie jednym z komplementariuszy jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Tak więc pojawia się konkretne pytanie: co to jest spółka z o.o. komandytowa?

Fakt, że spółka z o.o. staje się komplementariuszem, umożliwia bardzo korzystny rozkład ryzyka. Odpowiedzialność spoczywająca na komplementariuszu zawsze jest niezwykle ryzykowna, jeśli wspólnikiem tym jest osoba fizyczna. Inaczej jest w przypadku, kiedy wspólnikiem jest spółka z o.o., a jej wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania, które wyłącznie spoczywają na spółce. Podsumowując, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która działa jako komplementariusz, za zobowiązania spółki komandytowej, będzie odpowiadała tylko do wysokości swojego majątku.

Zwracając uwagę na to, iż spółka z o.o., której zadaniem jest pełnienie funkcji komplementariusza spółki komandytowej, nie musi posiadać istotnego majątku, a minimalny kapitał zakładowy wynosi 5 000 zł, można stwierdzić, że warunki te umożliwiają ograniczenie ryzyka odpowiedzialności za zobowiązania spółki komandytowej.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.