• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCechy spółki z o.o. komandytowej

Spółka z o.o. komandytowa jest nowym tworem, stanowiącym ciekawą alternatywę dla przedsiębiorców. Cieszy się coraz większa popularnością na rynku. Cechy spółki z o.o. komandytowej zachęcają do jej założenia.
Jedną z najważniejszych zalet spółki są jej korzystne metody opodatkowania. Poprzez umiejętne skonstruowanie umowy spółki występuje możliwość „pojedynczego” opodatkowania dochodów wspólnika (można uniknąć płacenia podatku CIT). Dzieje się tak w związku z podziałem zadań, to spółka komandytowa prowadzi działalność i wypracowuje zysk.

Cechy spółki z o.o. komandytowej pozwalają też niejako „dwa razy ” zabezpieczyć prywatne majątki wspólników przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki.
Niedogodnościami wynikającymi z regulacji przepisów spółki są wysokie koszty, jakie trzeba ponieść przy jej zakładaniu. Podwójne opłaty w KRS, wyższe koszty notarialne, wydatki związane z usługami prawniczymi, później prowadzenie podwójnej pełnej księgowości, dla obu spółek, obowiązek płacenia składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne przez komandytariuszy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00