• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertóweKRS od lipca 2021

Zgodnie z informacją przedstawioną przez Ministerstwo Sprawiedliwości ekrs od lipca 2021 funkcjonuje wyłącznie w formie elektronicznej. Oznacza to, że dla wielu osób ta zmiana wiążę się z koniecznością pozyskania narzędzia pozwalającego na potwierdzenie tożsamości.

Przedstawione założenia mówią o tym, że zmiany przyspieszą takie procedury jak:
- rejestracja spółek
- rejestracja fundacji (dowolna metoda rejestracji)
- aktualizację danych w KRS
- składanie wniosków i formularzy
- komunikacja z sądem rejestrowym

Nowy eKRS

Od lipca funkcjonuje nowy eKRS, czyli elektroniczny rejestr przedsiębiorców oraz podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego. Ministerstwo Finansów przekonuje, że wprowadzone zmiany z pewnością wpłyną na czas załatwiania formalności oraz ułatwią korespondencje z sądem.

Nowy eKRS zobowiązuje do potwierdzenia tożsamości wykorzystując jedno z poniższych narzędzi:
- profil zaufany wykorzystywany głównie do kontaktów z urzędami
- kwalifikowany podpis elektroniczny umożliwiający zarówno kontakt z urzędami jak również załatwianie spraw biznesowych

Elektroniczna aktualizacja danych spółki 2021

W lipcu została uruchomiona platforma eKRS wprowadzająca rewolucje w życiu osób prowadzących spółkę, fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty wpisane do tego rejestru.

Wprowadzenie zmian znacząco zmieniło system składania wniosków oraz formularzy, a także korespondencje z sądem.

Wniosek o zmianę danych eKRS

W lipcu wprowadzono istotne zmian dla osób prowadzących podmiot wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Do jakich zmian muszą dostosować się przedsiębiorcy? Jak wygląda teraz wniosek o zmianę danych eKRS? Czy samodzielna aktualizacja danych spółki jest dobrym rozwiązaniem?

Od 1 lipca 2021 roku wnioski dotyczące podmiotu podlegającego wpisowi do rejestru przedsiębiorców muszą być składane wyłącznie w formie elektronicznej. Wszelkie formularze i wnioski składane w formie papierowej nie będą rozpatrywane przez sąd rejestrowy.

Jak założyć spółkę w PRS?

Ostatnio coraz większa liczba osób decyduje się na założenie spółki w nowym systemie PRS – Portal Rejestrów Sądowych. Ten sposób rejestracji spółki jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą założyć firmę w umową w formie aktu notarialnego.

Uwaga!
System S24 zobowiązuje do korzystania z gotowego wzorca umowy – brak możliwości modyfikacji zapisów.

Przedsiębiorcy, którzy zakładając spółkę chcą dostosować zapisy umowy spółki pod własne wymagania muszą skorzystać z PRS.

Zgłoszenie spółdzielni do CRBR

W dniu 30 marca 2021 roku przyjęto nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, której zmiany zostaną wprowadzone 31 października 2021 roku. Zgodnie z jej nowymi załozeniami do zgłoszenia CRBR zobowiązane są nowe podmioty.

Zakres podmiotów zobowiązanych do zgłoszenia CRBR został powiększony o:
- spółdzielnie,
- stowarzyszenia,
- fundacje,
- spółki partnerskie,
- europejskie zgrupowania interesów gospodarczych,
- spółki europejskie,
- spółdzielnie europejskie,
- trusty.

Księgowość sp. z o.o.

W Polsce spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest wybierana jako narzędzie do poprowadzenia firmy niezwykle często. Więcej firm prowadzonych jest tylko pod postacią jednoosobowej działalności gospodarczej.

Rejestracja spółek opolskie

Rejestracja spółek opolskie to oferta skierowana dla tych osób, które chcą rozpocząć działalność, ale wolą ominąć formalności związane z całą procedurą. W tym celu zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy, która zapewnia kompleksową obsługę rejestracji przedsiębiorstw zarówno do Krajowego Rejestru Sądowego, jak i do VAT.

Obsługa rachunkowa spółek

Wiele osób uważa, że zakładając przedsiębiorstwo będzie musiało spełnić jeszcze wiele kwestii formalnych. Jednym z takich przykładów jest dobranie odpowiedniej formy księgowej i sposobu opodatkowania, a następnie zdecydowanie komu powierzyć kwestie rachunkowe spółki. W szczególności dużą zaletą może być skorzystanie z usługi outsourcingu biura rachunkowego. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że obsługa rachunkowa spółek wykonywana zdalnie to duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Zakładanie spółki z o.o. w PRS

Zakładanie spółki z o.o. w PRS to opcja dedykowana tym przedsiębiorcom, którzy chcą założyć firmę z umową formie aktu notarialnego. Do tej pory jeśli nie chcieli skorzystać z gotowego wzorca umowy, musieli sporządzać i składać papierowe wnioski. Za sprawą zmiany przepisów, która miała miejsce w lipcu, papierowa dokumentacja została całkowicie wyłączona z użytku.

Teraz wszyscy Ci, którym zależy na wprowadzeniu do umowy indywidualnych zapisów i tym samym spersonalizowaniu jej treści, muszą zdecydować się na zakładanie spółki z o.o. w PRS. Jest to bardzo wygodna opcja.

Pages

Subscribe to Kancelaria-dgp.pl RSSZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.