• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPoprowadzę księgowość spółki

Przedsiębiorca posiadający lub zakładający spółkę może powiedzieć “ Poprowadzę księgowość spółki samodzielnie”. Jest to możliwe, ale nie takie proste jak mogłoby się wydawać.

Księgowość spółki zazwyczaj opiera się na księgach rachunkowych, w skład których wchodzą
- dzienniki
- księga główna
- księgi pomocnicze zestawienia obrotów i sald kont księgi głównej oraz sald kont ksiąg pomocniczych
- wykaz składników aktywów i pasywów
- dodatkowo regularnie muszą być sporządzane sprawozdania finansowe, dodatkowe informacje i objaśnienia.

Co to jest adres do e-doręczeń?

Co to jest adres do e-doręczeń? Kto musi się nim posługiwać? W jakim celu został wprowadzony?

Adres do e-doręczeń ma na celu ułatwienie i usprawnienie wymiany korespondencji między przedsiębiorcami a organami administracji państwowej.

Dla kogo i od kiedy obowiązkowe?

Kto musi mieć adres do doręczeń elektronicznych?

Kto musi mieć adres do doręczeń elektronicznych? W jaki sposób utworzyć i aktywować skrzynkę umożliwiającą posługiwanie się wymianą korespondencji drogą elektroniczną?

E-doręczenie to publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego. Jej forma umożliwia prowadzenie wiążącej prawnie elektronicznej wymiany korespondencji między osobami fizycznymi/firmami a organami administracji państwowej.

W celu utworzenia skrzynki do e-doręczeń należy złożyć wniosek o utworzenie adresu.

Ile kosztuje e-podpis?

Ile kosztuje e-podpis? Gdzie można kupić e-podpis? Jak działa kwalifikowany podpis elektroniczny? Na te i wiele podobnych pytań nasi eksperci odpowiadają codziennie, wyjaśniając Klientom pełne zagadnienie związane z podpisami elektronicznymi.

S24 adresy do doręczeń

S24 adresy do doręczeń stanowią pewnego rodzaju łącznik między spółką a organami państwowymi i sądami. Aktualne adresy pozwalają zadbać o bezpieczeństwo zarówno spółki jak również jej właścicieli.

Warto odróżnić pojęcie adresu do doręczeń oraz adresu zamieszkania wspólników/adresu spółki, ponieważ w wielu przypadkach są to dwie różne lokalizacje.

Istotnie należy zwrócić uwagę, że nieodebrana przesyłka z sądu lub urzędu uznawana jest za doręczoną – przedsiębiorcy powinni dbać o aktualne adresy do doręczeń widniejące w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Biuro podatkowe online

Podatki w każdej działalności obowiązkowo muszą być nie tylko opłacalne, ale także odpowiednio ujmowane w ewidencji podatkowej przedsiębiorstwa.

Podatki w przedsiębiorstwie:
1. Podatek dochodowy
Jest to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który osiąga przychody z działalności. Do wyboru są 4 formy opodatkowania firmy:
- skala podatkowa 17% i 32%
- podatek liniowy 19%
- ryczałt ewidencjonowany
- karta podatkowa
wybór firmy zależny jest od przedsiębiorcy, rodzaju prowadzonej działalności oraz dochodów firmy.

Sprawozdanie finansowe terminy 2022

Sprawozdanie finansowe terminy 2022 jest dokumentem przedstawiającym informacje związane z sytuacją finansową przedsiębiorstwa. Odpowiednio przygotowane sprawozdanie przedstawia sytuację finansową firmy w postaci zestawień liczbowych.

Sprawozdanie finansowe muszą przygotować i złożyć jednostki, które prowadzą pełną księgowość.

Czym jest podpis osobisty kwalifikowany?

Czym jest podpis osobisty kwalifikowany? Coraz częściej słyszymy o postępującej cyfryzacji naszego kraju. Wprowadzane są coraz to nowsze rozwiązania, których celem jest przeniesienie wielu zadań i branż do Internetu. Ma to ułatwić nam korzystanie ze znacznej ilości narzędzi, a także przyspieszyć proces załatwiania spraw urzędowych. Właśnie jednym z takich rozwiązań jest elektroniczny podpis.

Zlecę prowadzenie księgowości

Zakładając firmę często od początku myśli się “Zlecę prowadzenie księgowości”, czyli o bardzo ważnym aspekcie jej prowadzenia. Każdy właściciel chciałby powierzyć swoją firmę w dobre ręce, tak aby nie martwić się o księgowość w swojej działalności.

“Zlecę prowadzenie księgowości”- mówi wielu przedsiębiorców.

Owszem, można powierzyć księgowość zewnętrznym podmiotom, ale na pewno proces, który prowadzi do podpisania umowy z firmą, bądź osobą, oferującą usługi księgowe nie kończy się na słowach “Zlecę prowadzenie księgowości”

s24 wniosek o zmianę wpisu w KRS

W jaki sposób złożyć s24 wniosek o zmianę wpisu w KRS? Jakie informacje powinien zawierać wniosek o zmianę wpisu KRS?

Właściciele spółek zarejestrowanych w rejestrze przedsiębiorców KRS muszą pamiętać o obowiązku aktualizacji danych w zakresie m.in.:

- siedziby spółki
- składu osobowego podmiotu
- wspólników
- zakresu PKD
- zapisów umowy spółki

Obecnie s24 wniosek o zmianę wpisu w KRS można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej. System S24 skierowany jest do osób, które zakładały spółkę za jego pośrednictwem.

Pages

Subscribe to Kancelaria-dgp.pl RSS

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.