ePUAP podpis elektroniczny

ePUAP podpis elektroniczny już niebawem stanie się niezbędny do przeprowadzenia procedury rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jawnej czy komandytowej w ministerialnym systemie online. Dotychczas przedsiębiorcy, którym zależało na szybkiej rejestracji decydowali się na skorzystanie z systemu S24, ponieważ możliwe było przeprowadzenie procedury szybko, bez wychodzenia z domu i bez konieczności uprzedniego przygotowywania. Do rejestracji konieczny był zwykły e-podpis, który automatycznie generował się w trakcie przeprowadzania rejestracji.

Już wkrótce jednak do rejestracji spółki konieczny będzie ePUAP podpis elektroniczny. Jego pozyskanie wymaga założenia konta w systemie ePUAP oraz złożenia odpowiedniego wniosku. W dalszej konieczności należy udać się do jednego z punktów potwierdzenia zaufanych profili. Dodatkowe obowiązki, których trzeba dopełnić znacznie wydłużą i utrudnią przeprowadzenie rejestracji.

Póki jednak zmiany jeszcze nie weszły w życie warto założyć spółkę bez konieczności pozyskiwania elektronicznego podpisu ePUAP.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe