Epodpis S24

Epodpis S24 stanowi element niezbędny do zawiązania spółki w ministerialnym systemie do elektronicznego zakładania firmy. Przedsiębiorca, który postanowi zarejestrować spółkę przez Internet musi założyć konto w systemie, wypełnić wzorzec umowy i przygotowane formularze, a następnie opatrzyć je epodpisem. Do tej pory wystarczył zwykły podpis elektroniczny, trwają jednak prace nad projektem zmiany ustawy, która mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa danych, i która zakłada zwiększenie wymogów co do e-podpisu.

Z uwagi na zdarzające się sytuacje nieuprawnionego wykorzystywania danych osób trzecich do założenia firmy, co oczywiście jest niezgodne z prawem, postanowiono zaostrzyć przepisy. Już wkrótce do zawiązania spółki niezbędny będzie kwalifikowany e-podpis S24 lub profil ePUAP.

Zwiększy się bezpieczeństwo danych, zwiększy się jednak również liczba formalności, do których zobligowani zostaną przedsiębiorcy chcący skorzystać z systemu i za jego pośrednictwem zawiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jawną lub komandytową.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe