Elektroniczna zmiana danych w KRS

Zmiany w spółce powinny zostać jak najszybciej zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego. Jeszcze do niedawna, aby daną aktualizację wykonać należało udać się do danego urzędu, uzupełnić odpowiednie formularze i przekazać je urzędnikom. Aktualnie proces ten został znacznie uproszczony, dzięki platformie dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Aby znowelizować dane swojej firmy należy uzupełnić wirtualne formularze i zapieczętować je podpisem elektronicznym. Program samodzielnie przesyła dane do odpowiedniej instytucji.
Bardzo ważne jest, iż nasz podpis musi być w pełni bezpieczny, a więc weryfikowany za pomocą kwalifikowanego certyfikatu, znajdującego się w rejestrze Narodowego Centrum Certyfikacji. Istotny jest również format przesyłanych dokumentów. Nasze pliki obowiązkowo muszą zostać zapisane w jednym z poniższych formatów:

-PDF,
-doc,
-rtf,
-txt,
-otd.

Elektroniczna zmiana danych w KRS nie tylko uprościła życie przedsiębiorcom. Bardzo pozytywnie odbiła się ona również na pracy urzędów, które zostały odciążone z obowiązku obsługiwania klientów, chcących wprowadzić zmiany do rejestru, co z kolei znacznie ograniczyło kolejki urzędowe.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar