E-rejestracja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z o.o. ma możliwość rejestracji elektronicznej polegającej na zawarciu umowy w systemie teleinformatycznym. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza proces rejestracji i oszczędza założycielom wizyt u notariusza. E-rejestracja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością zakłada wypełnienie wzorca umowy oraz opatrzenie go odpowiednim podpisem elektronicznym, a dopiero w tym momencie spółka staje się spółką z o.o. w organizacji. Do założenia spółki przez internet konieczne jest założenie konta w systemie S24, poprzez które urząd weryfikuje dane przyszłego właściciela spółki.

Główne zalety jakie niesie ze sobą e-rejestracja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością to krótki czas rejestracji oraz spora oszczędność. Dodatkowo zakładając spółkę przez internet, według wzorców, istnieje małe prawdopodobieństwo, że wniosek o rejestrację spółki zostanie odrzucony.

Znajdą się również wady w rejestracji poprzez system S24, w postaci braku szerokiego pola do popisu w kwestiach sporządzania umowy spółki,

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe