E-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP

Dotychczas, aby zarejestrować spółkę w ministerialnym systemie online, nie trzeba było spełniać żadnych dodatkowych wymogów ani dopełniać żadnych dodatkowych czynności. Może się to jednak już niebawem zmienić, ponieważ szykują się poważne zmiany w systemie S24. Zmiany te wiążą się z elektronicznym podpisem, niezbędnym do przeprowadzenia procedury.

Jeszcze do niedawna pozyskanie e-podpisu następowało w trakcie rejestracji, a elektroniczny podpis generowany był automatycznie, bez żadnych dodatkowych formalności. Już niebawem jednak w życie wejdą zmiany, które zakładają że do rejestracji spółki online potrzebny będzie e-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP. Aby go uzyskać należy założyć konto użytkownika ePUAP, złożyć wniosek o potwierdzenie zaufanego profilu, a następnie potwierdzić swoją tożsamość w jednym z punktów. Konieczność ta uniemożliwi szybkie zarejestrowanie spółki, bez uprzedniego przygotowania.

Póki jeszcze trwają prace legislacyjne nad projektem zmiany ustawy, e-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP nie jest konieczny i mogą Państwu założyć firmę przy pomocy zwykłego podpisu elektronicznego.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe