E-podpis dla cudzoziemca

E-podpis dla cudzoziemca, który nie posiada numeru PESEL stanowi jedyne rozwiązanie, dzięki któremu może załatwiać sprawy urzędowe czy nawet zarejestrować firmę przez internet.

Jak cudzoziemiec może potwierdzić tożsamość na dokumentach elektronicznych?

Cudzoziemcy mają możliwość potwierdzenia swojej tożsamości za pomocą profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Istotnie należy zaznaczyć, że korzystniejszą oraz chętniej wybieraną formą jest podpis elektroniczny z certyfikatem.

E-podpis dla cudzoziemca posiadający certyfikat to wygodne rozwiązanie dla osób spoza granic Polski. Procedura wyrobienia i aktywacji zestawu do e-podpisu nie zobowiązuje cudzoziemców do posiadania numeru PESEL. W tym przypadku potwierdzenie tożsamości następuje za pomocą dowodu osobistego lub paszportu (jakikolwiek dowód potwierdzający tożsamość cudzoziemca).

Warto zaznaczyć, że w przypadku profilu zaufanego wymagany jest numer PESEL, którego uzyskanie znacznie wydłuża formalności.

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie założenia i aktywacji kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zaineresowanych współpracą zapraszamy do kontkatu z naszymi specjalistami.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe