Doradca księgowy

Jeżeli zastanawiasz się jakie zadania w firmie pełni doradca księgowy, jakie usługi wykonuje na jej rzecz i czym tak naprawdę się zajmuje, w kilku słowach odpowiem na Twoje pytania.

Na doradcy księgowy spoczywa ogromna odpowiedzialność, pomaga on podejmować decyzję dotyczące wyboru formy księgowości prowadzonej w przedsiębiorstwie, jeżeli jest taka możliwość. Do jego zadań należy także opracowywanie polityki rachunkowości przedsiębiorstwa, analiza dokumentacji czy umów zawieranych z kontrahentami. Zazwyczaj pełnieniem usług doradczych w firmie zajmuje się jej księgowy, ponieważ to on doskonale orientuje się w jej zapisach księgowych oraz sytuacji finansowej. Do jego obowiązków należy także prowadzenie ewidencji księgowej, optymalizacja podatkowa, prowadzenie działu kadr i płac, sporządzanie sprawozdań finansowych, reprezentowanie firmy przed urzędami itd.

Jeżeli uważasz, ze doradca księgowy, który zająłby się formalnościami, przydałby się w Twojej firmie-napisz do nas. Profesjonalne usługi księgowe, to podstawowa usługa naszego biura rachunkowego.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe