Czym jest podpis osobisty kwalifikowany?

Czym jest podpis osobisty kwalifikowany? Coraz częściej słyszymy o postępującej cyfryzacji naszego kraju. Wprowadzane są coraz to nowsze rozwiązania, których celem jest przeniesienie wielu zadań i branż do Internetu. Ma to ułatwić nam korzystanie ze znacznej ilości narzędzi, a także przyspieszyć proces załatwiania spraw urzędowych. Właśnie jednym z takich rozwiązań jest elektroniczny podpis.

Podpis osobisty jest zaawansowanym podpisem elektronicznym, z którego możemy korzystać przy posiadaniu e-Dowodu. Dzięki niemu możliwe jest podpisywanie dokumentów za pomocą czytnika i aplikacji e-Dowód Podpis Elektroniczny/ eDO App. Ma on taką samą wartość co podpis własnoręczny i może być wykorzystywany do podpisywania dokumentów urzędowych.

Kwalifikowany podpis elektroniczny natomiast poza funkcjami, które posiada podpis osobisty, ma znacznie więcej możliwości. Poza sprawami urzędowymi możliwe jest również na przykład zawieranie umów na odległość, branie udziału w przetargach, aukcjach. Jest to niemal niezbędne narzędzie dla każdego przedsiębiorcy. Dodatkowo jest też bezpieczniejszy i niemożliwy do podrobienia.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe