Czy warto wybrać spółkę z o.o.?

Pierwszym etapem związanym z założeniem własnej firmy jest wybór formy na prowadzenie działalności gospodarczej. Polecana, a także ochoczo wybierana przez nowych przedsiębiorców jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli zastanawiacie się Państwo, czy warto wybrać spółkę z o.o. jako formę dla własnej firmy, odpowiadamy: TAK.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialności dzięki swoim unormowaniom zapewnia jej właścicielom, jak sama nazwa wskazuje, ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie majątków własnych wspólników przed sytuacją w której spółka straci płynność finansową i staje się niewypłacalna. Ograniczona odpowiedzialność wspólników polega w głównej mierze na tym, że odpowiadają oni za zobowiązania spółki tylko do wysokości wniesionych wkładów, a więc do wysokości wpłaconego kapitału zakładowego. Pamiętajmy, w przypadku spółki z o.o. kapitał zakładowy wynosi 5 000 złotych.

Jeśli planujecie Państwo założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Pomożemy w przeprowadzeniu całego procesu, a także odpowiemy na wszystkie zadane pytania.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe