Czas rejestracji spółki z o.o.

Koszt, sposób oraz czas rejestracji spółki z o.o. to trzy najbardziej nurtujące przedsiębiorców, aspekty zakładania działalności gospodarczej.

1. Jeśli chodzi o koszt dokonywania procesu rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wahają się one w granicy 500-1000 zł w zależności od tego czy sami zakładany podmiot czy też zlecamy jego rejestrację podmiotowi gospodarczemu.
2. Istnieją dwa sposoby dokonywania procesu założycielskiego. Pierwszy z nich, tradycyjny wymaga skompletowania licznej dokumentacji, wypełnienia stosownych wniosków oraz złożenia ich w odpowiednich instytucjach i urzędach. Drugi- rejestracja w systemie s24 sprowadza się zaledwie do wypełnienia wniosku w specjalnym systemie online, udostępnianym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
3. Czas rejestracji spółki z o.o. uzależniony jest od tego, na który ze sposobów, wymienionych w punkcie drugim, zdecyduje się przedsiębiorca. Jeśli postanowi skorzystać z tradycyjnego sposobu będzie musiał czekać nawet i 6 tygodni, decydując się na drugą opcję zminimalizuje ten czas do zaledwie 24 godzin.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe