• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaProwadzenie pełnej rachunkowości

Obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości mają określone ustawą o rachunkowości podmioty, w tym spółki kapitałowe (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna).

Pełna rachunkowość związana jest z prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Księgi rachunkowe złożone są z dziennika, księgi głównej, księgi pomocniej, inwentarza oraz zestawienia obrotów i sald. Prowadzone są na podstawie dowodów księgowych, obrazujących zdarzenia w systematyczny i chronologiczny sposób.

Księgi rachunkowe powinny być prowadzone rzetelnie, sprawdzalnie, bezbłędnie i na bieżąco. Prowadzenie pełnej rachunkowości w związku ze skomplikowanymi obowiązkami często powierzane jest biurom rachunkowym. Nic dziwnego, ponieważ przedsiębiorcy nie mają czasu na bieżące śledzenie wciąż zmieniających się przepisów prawnych. W dodatku prowadzenie pełnej rachunkowości nie wymaga jedynie prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale również innych ewidencji oraz sporządzania corocznych sprawozdań finansowych. Warto zatem powierzyć pełną rachunkowość w ręce specjalistów z biura rachunkowego.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00