Zmiany w umowie spółki z o.o. – na co warto zwrócić uwagę? Czym jest umowa spółki i czy można zmieniać pierwotną jej formę?
Umowa spółki z o.o. – czy można ją zmienić?
Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest dokumentem, który raz napisany, taki musi pozostać. Umowę można zmieniać i modyfikować wiele razy, lecz należy przy tym pamiętać o zachowaniu określonych zasad i przepisów, które mówią, jakie kroki muszą być wykonane podczas dokonywania zmian. Odpowiednio przeprowadzona procedura zmiany zapisów umowy spółki pozwoli skutecznie wprowadzić zmiany widoczne w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).
Kiedy zmiana zapisów jest obowiązkowa?
Konieczność dokonania zmiany w umowie spółki z o.o. następuje w przypadku gdy np. ulegnie zmianie adres siedziby firmy, zmieni się jej nazwa czy zostanie podwyższony kapitał zakładowy jednostki.
Zmiany w umowie spółki z o.o. procedura
Wiele osób zastanawia się w jaki sposób zmienić zapisy w umowie spółki w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Procedura zmiany zapisów jest jest ustalona prawnie i należy pamiętać o kolejności podejmowanych w tym zakresie czynności.
Zmiany w umowie spółki z o.o. wymagają podjęcia następujących kroków:
– zwołania zgromadzenia wspólników- do podjęcia uchwały o zmianie umowy spółki potrzebna jest większość 2/3 głosów,
– podjęcia uchwały o zmianie umowy spółki na zgromadzeniu wspólników – uchwała o zmianie umowy spółki musi być umieszczona w protokole sporządzonym przez notariusza,
– rejestracji i ogłoszenia zmiany umowy – zmiana w umowie spółki musi być zgłoszona do Krajowego Rejestru Sądowego w ciągu 7 dni od daty powzięcia uchwały o zmianie, zgłoszenia dokonuje się na formularzu KRS-Z3
Pomoc w zmianie zapisów umowy spółki
Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w przeprowadzeniu procedury zmiany zapisów umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Przeprowadzamy całą procedurę w imieniu klienta.
Zapraszamy do kontaktu.