Zawieszenie spółki z o.o. s24 – jak poprawnie przeprowadzić procedurę zawieszenia spółki z o.o. w S24? Czy pomoc specjalistów prawnych jest niezbędna?
Na wstępie tego artykułu warto zaznaczyć, że właściciele firm mogą samodzielnie dokonać zawieszenia spółki z o.o. w S24. Warto tutaj zwrócić uwagę jednak na fakt, że nieodpowiednio przeprowadzona procedura może przysporzyć wielu problemów oraz wydłużyć czas procedury zawieszenia podmiotu.
Kiedy warto dokonać zawieszenia spółki z o.o.?
Procedurę zawieszenia spółki warto przeprowadzić, gdy spółka w danym okresie czasu ma problemy z osiągnięciem zysku, wysokimi kosztami prowadzenia działalności lub np. brakiem klientów. Zawieszenie spółki pozwala na okresowe wstrzymanie prowadzenia działalności.
Warto zaznaczyć, że warunkiem umożliwiającym zawieszenie spółki jest brak zatrudnienia pracowników. W umowie spółki mogą zostać określone dodatkowe warunki zawieszenia.
Okres zawieszenia spółki
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać zawieszona na maksymalnie 24 miesiące. Po upływie tego okresu podmiot zostanie automatycznie wznowiony, przedsiębiorca nie musi składać wniosku do KRS.
Zawieszenie spółki rozpoczyna się od dnia wskazanego we wniosku.
Wniosek o zawieszenie spółki w S24
Wniosek należy wypełnić oraz podpisać, a także złożyć za pośrednictwem właściwego systemu. Powinien on zawierać m.in. dane spółki oraz okres zawieszenia podmiotu.
Pomoc w zawieszeniu spółki z o.o. w S24
Nasza Kancelaria oferuje pomoc w przeprowadzeniu procedury zawieszenia spółki z o.o. w S24 a także z pomocą Notariusza. Klienci mogą skorzystać z pomocy doświadczonej kadry oraz w bezpieczny sposób wstrzymać prowadzenie działalności.
Oferty w formie PDF:
▸▸▸Rejestracja spółki z o.o.
▸▸▸Rejestracja prostej spółki akcyjnej