Założenie nowej spółki z o.o. komandytowej jest procesem trudnym. Wymaga ono posiadania szerokiej wiedzy i rozeznania zarówno w prawie spółek- „Kodeksie spółek handlowych”, jak i w prawie i przepisach dotyczących podatków. Cała procedura rejestracyjna jest bardzo długa i kosztowna. Należy wypełnić sporo dokumentów i złożyć mnóstwo podpisów.
Aby zaoszczędzić czas, niepotrzebne nerwy i wiele stresu warto przy zbieraniu dokumentacji na bieżąco korzystać z usług prawniczych. Szczególnie pomoc fachowca potrzebna jej przy konstruowaniu umowy spółki z o.o. komandytowej. Musi być ona napisana w specyficzny i umiejętny sposób.
Posiadając już wszystkie dokumenty można pójść i rejestrować spółkę. Założenie nowej spółki z o.o. komandytowej należy rozpocząć od powołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w drugiej kolejności zaś, można zarejestrować spółkę komandytową.
Spółka z o.o. komandytowa nabywa odpowiednie prawa i swoją działalność może rozpocząć dopiero po wpisie do rejestru przedsiębiorców.