• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZawieszenie spółki z o.o. krok po kroku

Zawieszenie spółki to sprawa, którą załatwić można w zaledwie 24h, pod warunkiem że poprawnie dokona się wszystkich formalności. Dowiedzmy się zatem jak wygląda zawieszenie spółki z o.o. krok po kroku.

Pierwszym etapem podczas zawieszenia jest podjęcie uchwały o zawieszeniu działalności, które przesądzone musi być ⅔ głosów wspólników.
Kolejnym etapem jest złożenie wniosku o zawieszenie działalności, czego dokonać można:
- przesyłając elektroniczny wniosek, podpisany za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, który potwierdza tożsamość osoby wnioskującej
w sądzie rejestrowym
- osobiście lub poprzez wysłanie wniosku drogą listowną
Po złożeniu wniosku o zawieszeniu powiadomić należy urząd skarbowy oraz wyrejestrować wspólników spółki z ZUS i z ubezpieczeń.
Na decyzję, w sprawie rozpatrzenia wniosków oczekuje się do 7 dni roboczych, o ile wszystkie dokumenty zostały właściwie wypełnione. Wszelkie niedopatrzenia skutkują wezwaniem do poprawek, a co za tym idzie wydłużeniem całego procesu.

Zapraszamy do skorzystania z usługi, jaką jest zawieszenie spółki z o.o. krok po kroku.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.