• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZarząd w spółce z o.o.

Według Kodeksu spółek handlowych zarząd w spółce z o.o. jest po to, by prowadzić spółkę oraz ją reprezentować. Jego członkami mogą być wspólnicy bądź osoby spoza ich grona.

Zarząd w spółce z o.o. ma swoje prawa i obowiązki, które dokładnie regulowane są w KSH. Warto więc, by wszyscy członkowie tego organu zapoznali się ze swoją funkcją jeszcze przed otwarciem całej firmy. Pozwoli to uniknąć w późniejszym etapie niepotrzebnych komplikacji i niedomówień oraz problematycznych sytuacji w przedsiębiorstwie.

Uchwały zarządu zapadają bezwzględną większością głosów, chyba że w statucie spółki zostało określone to inaczej. Należy więc przed pierwszym spotkaniem zarządu sprawdzić ten podpunkt w umowie spółki oraz informacje o sytuacji, w której następuje równość głosów. To również powinno zostać określone w statucie, np. że w takiej sytuacji decydującym głosem jest ten oddany przez prezesa zarządu spółki. W przypadku kwestii dotyczących prezesa powinno się określić jakie dokładnie ma uprawnienia w zakresie kierowania pracami zarządu.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.