• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZamknięcie spółki

Niejednokrotnie zdarza się, że przedsiębiorca, który podjął się prowadzenia własnej firmy, musi z niej zrezygnować. Najczęściej zamknięcie spółki spowodowane jest brakiem zysku, czyli brakiem dochodowości. Konkurencja jest ogromna, każdego dnia na terenie naszego kraju powstają nowe firmy, które proponują coraz to atrakcyjniejsze oferty i lepsze produkty. Trudno jest uzyskać korzystną i przede wszystkim ugruntowaną pozycję na rynku. Powodów, przez które następuje zamknięcie spółki jest wiele. Dzieje się tak, jeżeli spełnione zostaną warunki przewidziane w umowie, czyli na przykład zakończy się czas na jaki firma została powołana. Kolejnymi przykładami mogą być: jednomyślna uchwała wspólników, orzeczenie sądu o rozwiązaniu firmy bądź ogłoszenie jej upadłości.

Proces likwidacji związany jest z ogromem formalności. Jeżeli planujesz zamknąć swoją działalności, z pewnością przyda Ci się pomoc kogoś doświadczonego w tej kwestii. Napisz do nas, a nasi specjaliści pomogą Ci dokonać zamknięcia przedsiębiorstwa.

Tags: 


Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.