• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZałożenie nowej spółki z o.o. komandytowej

Założenie nowej spółki z o.o. komandytowej jest procesem trudnym. Wymaga ono posiadania szerokiej wiedzy i rozeznania zarówno w prawie spółek- „Kodeksie spółek handlowych”, jak i w prawie i przepisach dotyczących podatków. Cała procedura rejestracyjna jest bardzo długa i kosztowna. Należy wypełnić sporo dokumentów i złożyć mnóstwo podpisów.

Aby zaoszczędzić czas, niepotrzebne nerwy i wiele stresu warto przy zbieraniu dokumentacji na bieżąco korzystać z usług prawniczych. Szczególnie pomoc fachowca potrzebna jej przy konstruowaniu umowy spółki z o.o. komandytowej. Musi być ona napisana w specyficzny i umiejętny sposób.

Posiadając już wszystkie dokumenty można pójść i rejestrować spółkę. Założenie nowej spółki z o.o. komandytowej należy rozpocząć od powołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w drugiej kolejności zaś, można zarejestrować spółkę komandytową.

Spółka z o.o. komandytowa nabywa odpowiednie prawa i swoją działalność może rozpocząć dopiero po wpisie do rejestru przedsiębiorców.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.