• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i prostych spółek akcyjnych


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

    ➥ Sprawdź aktualne promocje na usługi!

Publikacje ekspertówWysokość kapitału potrzebnego do założenia spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najbardziej dostępnych form prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą ją założyć w zasadzie wszyscy, do realizacji przeróżnych celów, przy niewielkim nakładzie pieniężnym. Zastawiasz się jaka jest wysokość kapitału potrzebnego do założenia spółki z o.o.- już piszę.

Minimalny kapitał zakładowy, niezbędny do rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością co kilka lat ulega zmianie, rząd wprowadza coraz to nowe rozwiązania i przepisy aby zachęcić młodych przedsiębiorców do zakładania własnych firm i tym samym pobudzenia gospodarki. Jeszcze niedawno aby stać się właścicielem takiej firmy trzeba było posiadać całkiem sporą kwotę, ponieważ minimalna suma potrzebna do rejestracji wynosiła 50 000 zł. Nie każdy mógł sobie pozwolić na taki wydatek, a w zasadzie tylko nieliczni, dlatego zmniejszono tę kwotę i obecnie stanowi zaledwie 5 000 złotych. Władze wciąż jednak nie poprzestają i stale próbują usprawnić system. Być może już niebawem wysokość kapitału potrzebnego do założenia spółki z o.o. będzie wynosić zaledwie symboliczną złotówkę. Czy te plany zostaną jednak tylko planami, czy też dojdzie do ich realizacji, z pewnością wkrótce się przekonamy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywnyKraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Facebook-Kancelaria-DGiPRejestracja spółki z o.o. 950 zł + wstępna konsultacja GRATIS

➯Formularz wyceny rejestracji spółki