• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWyrabianie podpisu elektronicznego pomoc

Podpis kwalifikowany to jeden z rodzajów podpisu elektronicznego. Ma on charakter odpowiednika sygnatury własnoręcznej. Najczęściej bywa wykorzystywany podczas zawierania umów i podpisywania dokumentów w sposób zdalny, jeżeli dokumenty posiadają tzw. moc prawną.

Podpis kwalifikowany stanowi tzw. bezpieczny podpis. Różnica w porównaniu do zwykłego podpisu elektronicznego wynika z tego, że charakter podpisu kwalifikowanego jest znacznie bardziej poważny, a wymogi dotyczące jego formy są ściśle kodyfikowane przez literę prawa. Warto podkreślić, że sygnatura kwalifikowana jest kojarzona jedynie z osobą, która jej dokonuje. Jej stosowanie umożliwia zastosowanie specjalnych urządzeń właściwych i przyporządkowanych jedynie jej.

Istotną informacją jest, że podpis kwalifikowany może mieć charakter własnoręcznej sygnatury jedynie w sytuacji, kiedy weryfikuje go tzw. certyfikat kwalifikowany, który wydawany jest przez kwalifikowane jednostki zajmujące się świadczeniem usług certyfikacyjnych.

Oferujemy „wyrabianie podpisu elektronicznego pomoc”, czyli usługę, która pomoże spełnić szereg wymogów prawnych uprawniających do stosowania podpisu kwalifikowanego.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00