• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWycena spółki do sprzedaży

Wycena spółki do sprzedaży jest jednym z pierwszych obowiązków jakie musi spełnić przedsiębiorca decydujący się na znalezienie nowego właściciela dla firmy, którą już prowadzi. Bez niej niemożliwe jest stworzenie oferty oraz negocjowanie warunków z potencjalnymi klientami.

Cena za spółkę musi być rozsądna, ustalona na podstawie kondycji oraz rokowań firmy. Stosuje się trzy metody pozwalające ją ustalić:

- wycenę aktywów i pasywów – cenę wyznacza się na bazie wartości majątku, czyli aktywów pomniejszonych o sumę ciążących na przedsiębiorstwie zobowiązań,
- dochodową – wartość oszacowuje się na podstawie prognozowanych przypływów pieniężnych, które firma osiągnęłaby gdyby nie przerywała swojej działalności,
- porównawczą – sumę jaką można uzyskać dzięki sprzedaży oblicza się na podstawie wycen innych podmiotów o podobnym profilu działalności.

Wycena spółki do sprzedaży nie jest prostym zadaniem, warto więc powierzyć ją specjalistom. Jesteś zainteresowany tą usługą?- Napisz do nas.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.