• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWycena spółki do sprzedaży

Wycena spółki do sprzedaży jest jednym z pierwszych obowiązków jakie musi spełnić przedsiębiorca decydujący się na znalezienie nowego właściciela dla firmy, którą już prowadzi. Bez niej niemożliwe jest stworzenie oferty oraz negocjowanie warunków z potencjalnymi klientami.

Cena za spółkę musi być rozsądna, ustalona na podstawie kondycji oraz rokowań firmy. Stosuje się trzy metody pozwalające ją ustalić:

- wycenę aktywów i pasywów – cenę wyznacza się na bazie wartości majątku, czyli aktywów pomniejszonych o sumę ciążących na przedsiębiorstwie zobowiązań,
- dochodową – wartość oszacowuje się na podstawie prognozowanych przypływów pieniężnych, które firma osiągnęłaby gdyby nie przerywała swojej działalności,
- porównawczą – sumę jaką można uzyskać dzięki sprzedaży oblicza się na podstawie wycen innych podmiotów o podobnym profilu działalności.

Wycena spółki do sprzedaży nie jest prostym zadaniem, warto więc powierzyć ją specjalistom. Jesteś zainteresowany tą usługą?- Napisz do nas.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.