• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWspólnicy spółki z o.o. komandytowej

Zasady funkcjonowania „nowej spółki” stawiają różne ograniczenia, założenia i reguły. Wspólnicy spółki z o.o. komandytowej muszą być podzieleni i tworzyć dwie grupy, które różnią się od siebie wysokością odpowiedzialności, jaką ponoszą za zobowiązania spółki.

Jako pierwszych omówię komplementariuszy.
Komplementariusz jest wspólnikiem aktywnym, w spółce musi występować przynajmniej jeden. Odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem solidarnie ze spółką. W przypadku spółki z o.o. komandytowej, to właśnie spółka z ograniczona odpowiedzialnością pełni rolę komplementariusza. Prowadzi ona sprawy spółki z o.o. komandytowej i reprezentuje ją na zewnątrz. Wszyscy wspólnicy spółki z o.o. komandytowej będący komplementariuszami w zysku uczestniczą po równo.

Komandytariusz za zobowiązania spółki odpowiada do sumy komandytowej oświadczonej w umowie (do wartości wniesionego przez niego wkładu). Komandytariuszem w spółce z o.o. komandytowej jest osoba fizyczna. Uczestniczy on w zysku proporcjonalnie do wniesionego wkładu.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.