• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówUtworzenie spółki z o.o komandytowej

Przedsiębiorcy, którzy szukają innowacyjnego pomysłu na założenie działalności, często pytają o utworzenie spółki z o.o komandytowej. Aby przybliżyć Państwu istotę tej formy prowadzenia działalności, postanowiliśmy o tym napisać.

Utworzenie spółki z o.o komandytowej zostało opracowane w celu optymalizacji podatkowej. Spółką, która oficjalnie prowadzi działalność jest spółka komandytowa, a spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pełni funkcję komplementariusza, a więc wspólnika, który za zobowiązania spółki odpowiada całym swoim majątkiem. Również należy wspomnieć, że spółka z o.o. została uprawniona do prowadzenia spraw i reprezentowania spółki na zewnątrz. Komandytariusz również może reprezentować spółkę z o.o. komandytową, ale jedynie w roli pełnomocnika.

Prócz powyższego, na spółce z ograniczoną odpowiedzialnością spoczywają także zadania związane z zarządzaniem i administrowaniem spółką komandytową, a nie jak się niektórym wydaje na generowaniem zysku. Utworzenie spółki z o.o komandytowej w ten sposób daje możliwość uniknięcia obowiązku płacenia podatku od dochodu. Z racji tego, że jest to mieszana forma prowadzenia działalności, wypracowanie zysku należy do spółki komandytowej.

Wśród licznych korzyści znajdą się również drobne wady. Mowa o konieczności poniesienia podwójnych kosztów rejestracji (najpierw spółki z o.o., a następnie spółki komandytowej), ale także obowiązku prowadzenia pełnej księgowości w obu spółkach. Jednak te wady nie przyćmiewają wymienianych także zalet. Decyzja należy do przedsiębiorcy, ale jedno jest pewne – po ciężkim początku, zawsze przychodzą liczne i zauważalne korzyści.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


TRWA PROMOCJA DO KOŃCA ROKU NA REJESTRACJĘ SPÓŁKI Z O.O.

🟥 NIŻSZA CENA: 850 PLN 🟥


➯Formularz wyceny rejestracji spółki📑 INNE NASZE USŁUGI

Przygotowanie i złożenie sprawozdania finansowego do KRS ⌚MINĄŁ TERMIN - skontaktuj się!
Założenie spółki z o.o. z wykorzystaniem optymalinych rozwiązań na tle NOWEGO ŁADU
Utworzenie i aktywacja skrzynki do e-doręczeń elektronicznych