• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówTermin zgłaszania zmian do KRS

Dokonanie jakiejkolwiek zmiany w umowie spółki zobowiązuje do aktualizacji danych w KRS. Krajowy Rejestr Sądowy stanowi źródło informacji na temat podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie naszego kraju. Muszą w nim znajdować się dane zgodne ze stanem rzeczywistym, dlatego też istotne jest zgłaszanie zmian w trybie niemalże natychmiastowym.

Termin zgłaszania zmian do KRS wynosi 7 dni. W momencie podjęcia uchwały przez wspólników mają oni tydzień na to, aby złożyć w rejestrze stosowny wniosek. Jeżeli przedsiębiorca nie wywiąże się z obowiązującego go terminu, podjęte uchwały mogą okazać się nieprawomocne.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i dokonałeś, bądź planujesz dokonania jakiejś zmiany w umowie spółki, nie możesz zapomnieć o tym, że termin zgłaszania zmian do KRS obowiązuje wszystkich i nie możesz go przekroczyć. Jeżeli uważasz, że potrzebujesz pomocy w kwestii aktualizacji danych w rejestrze, napisz do nas a chętnie Ci pomożemy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.