• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSprzedaż spółek z licencją na transport

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup bądź sprzedaż spółek z licencją na transport, jednakże wiąże się to pewnymi obowiązkami.

W przypadku założenia spółki, która koniecznie posiadać musi licencję, aby w przyszłości mogła zajmować się transportem drogowym bądź krajowym, wymagane jest, aby w pierwszej kolejności zarejestrowała swoją działalność w odpowiednich urzędach. Jeżeli już posiadamy spółkę, w której możliwa jest działalność gospodarcza należy złożyć wniosek o wydanie licencji do Krajowego Transportu Drogowego oraz dołączyć wszystkie dokumenty odnośnie wpisu w rejestr przedsiębiorców oraz ustalenia numerów REGON i NIP. Ważną rzeczą jest, aby osoba ubiegająca się o licencję nie była karana oraz posiadała środki transportu drogowego.

W przypadku drugiej możliwości, czyli sprzedaż spółek z licencją na transport, osoba zbywająca swoje udziały musi po pierwsze znaleźć nabywcę, co nie będzie taką prostą czynnością. Jeżeli jednak znajdzie kogoś chętnego, musi sporządzić umowę oraz zwykle umówić notariusza.

Znalezienie nabywcy dla zwykłego przedsiębiorcy będzie nie lada wyzwaniem, dlatego jeżeli dotyczy Cię sprawa: sprzedaż spółek z licencją na transport, możesz skontaktować się z Nami. Prowadzimy bazę osób zainteresowanych zarówno sprzedażą jak i zakupem takich spółek. Współpracując z Nami nie będziesz musiał się zajmować procesem sprzedaży, wszystkie czynności wykonamy za Ciebie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.