• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółki osobowe a spółki kapitałowe

Podejmując działalność gospodarczą na rynku podmiot gospodarczy powinien dokonać zestawienia spółki osobowe a spółki kapitałowe aby przekonać się, która forma prawna będzie najbardziej odpowiednia.

Różnica między spółkami kapitałowymi a spółkami osobowymi jest ogromna. Najważniejsza rozbieżność istnieje w aspekcie odpowiedzialności za zobowiązania finansowe, które w przypadku spółek kapitałowych takich jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy też spółka akcyjna spoczywa na samej spółce. Z kolei w sytuacji spółek osobowych ewentualne zobowiązania finansowe będą pokrywać wspólnicy spółki. Różnica pojawia się także w koszcie założenia spółki, spółki kapitałowe są dużo bardziej złożonymi formami prawnymi dlatego też koszty związane z założeniem takiej spółki są wysokie. Spółki osobowe przeznaczone są raczej dla mniejszych przedsięwzięć gospodarczych. Zestawienie spółki osobowe a spółki kapitałowe może bardzo pomóc przedsiębiorcy w podjęciu odpowiedniej decyzji ale także mogę pojawić się wątpliwości. Warto o pomoc zgłosić się do specjalisty, który udzieli odpowiednich wskazówek i pomoże dostosować formę prawną do parametrów planowanej działalności gospodarczej.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.