• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółki osobowe a spółki kapitałowe

Podejmując działalność gospodarczą na rynku podmiot gospodarczy powinien dokonać zestawienia spółki osobowe a spółki kapitałowe aby przekonać się, która forma prawna będzie najbardziej odpowiednia.

Różnica między spółkami kapitałowymi a spółkami osobowymi jest ogromna. Najważniejsza rozbieżność istnieje w aspekcie odpowiedzialności za zobowiązania finansowe, które w przypadku spółek kapitałowych takich jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy też spółka akcyjna spoczywa na samej spółce. Z kolei w sytuacji spółek osobowych ewentualne zobowiązania finansowe będą pokrywać wspólnicy spółki. Różnica pojawia się także w koszcie założenia spółki, spółki kapitałowe są dużo bardziej złożonymi formami prawnymi dlatego też koszty związane z założeniem takiej spółki są wysokie. Spółki osobowe przeznaczone są raczej dla mniejszych przedsięwzięć gospodarczych. Zestawienie spółki osobowe a spółki kapitałowe może bardzo pomóc przedsiębiorcy w podjęciu odpowiedniej decyzji ale także mogę pojawić się wątpliwości. Warto o pomoc zgłosić się do specjalisty, który udzieli odpowiednich wskazówek i pomoże dostosować formę prawną do parametrów planowanej działalności gospodarczej.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.