• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaSpółka z o.o. komandytowa

Spółka z o.o. komandytowa jest nowym sposobem na prowadzenie działalności gospodarczej. Taka forma cieszy się coraz większą popularnością i ilością zadowolonych przedsiębiorców. Jej głównym atutem jest niskie opodatkowanie m.in. wypracowanych zysków, jak również brak odpowiedzialności ponoszonej przez wspólników za zobowiązania spółki.

Formalnie działalność gospodarcza prowadzona jest przez spółkę komandytową. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w tym przypadku pełni rolę komplementariusza, który odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki z o.o. komandytowej. Komandytariuszem w tym układzie jest osoba fizyczna odpowiadająca do wartości wniesionych wkładów. Głównym zadaniem spółki komandytowej jest wypracowywanie zysku, gdyż pozwala to uniknąć płacenia podatku od uzyskanego dochodu. Spółka z o.o. komandytowa zgodnie z kodeksem spółek handlowych reprezentowana jest przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będącą komplementariuszem. Z owego układu wynika, że praktycznie reprezentować i prowadzić sprawy spółki komandytowej będzie zarząd spółki z ograniczona odpowiedzialnością.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.