• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka z o.o. czy spółka komandytowa

Chcesz prowadzić własną działalność gospodarczą, ale wciąż zastanawiasz się co będzie dla Ciebie lepsze – spółka z o.o. czy spółka komandytowa? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozważ dokładnie wszystkie „za” i „przeciw” każdej z nich. Dlatego, aby uprościć Ci to zadanie, opracowaliśmy dla Ciebie wykaz zalet zarówno spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i spółki komandytowej.

Wśród zalet spółki z o.o. znajdują się: osobowość prawna (spółka jest podmiotem praw i obowiązków), możliwość wyłączenia odpowiedzialności wspólnika za zobowiązania spółki, niski minimalny kapitał zakładowy – 5000 zł, możliwość prowadzenia działalności na dużą skalę, opcja prowadzenia przez jedną osobę (jednoosobowa spółka z o.o.), umożliwienie wspólnikom wpływu na działalność bez konieczności wnoszenia znacznego wkładu.

Z drugiej zaś strony spółka komandytowa także jest bogata we wszelkiego rodzaju zalety, wśród których znajdują się: możliwość wyboru formy opodatkowania metodą liniową (19%), jednokrotne opodatkowanie zysku wypracowanego przez spółkę, ograniczenie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki, opcja przydzielenia funkcji komplementariusza spółce z o.o. lub spółce akcyjnej, elastyczne dysponowanie zyskiem, a także to, że zasady działania tej spółki nie przewidują konkretnej kwoty minimalnego kapitału, który należy wnieść, aby spółka mogła powstać.

Zapoznałeś się z powyższymi zaletami? Zatem co będzie dla Ciebie lepsze – spółka z o.o. czy spółka komandytowa?Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.