• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka z o.o. czy spółka komandytowa

Chcesz prowadzić własną działalność gospodarczą, ale wciąż zastanawiasz się co będzie dla Ciebie lepsze – spółka z o.o. czy spółka komandytowa? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozważ dokładnie wszystkie „za” i „przeciw” każdej z nich. Dlatego, aby uprościć Ci to zadanie, opracowaliśmy dla Ciebie wykaz zalet zarówno spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i spółki komandytowej.

Wśród zalet spółki z o.o. znajdują się: osobowość prawna (spółka jest podmiotem praw i obowiązków), możliwość wyłączenia odpowiedzialności wspólnika za zobowiązania spółki, niski minimalny kapitał zakładowy – 5000 zł, możliwość prowadzenia działalności na dużą skalę, opcja prowadzenia przez jedną osobę (jednoosobowa spółka z o.o.), umożliwienie wspólnikom wpływu na działalność bez konieczności wnoszenia znacznego wkładu.

Z drugiej zaś strony spółka komandytowa także jest bogata we wszelkiego rodzaju zalety, wśród których znajdują się: możliwość wyboru formy opodatkowania metodą liniową (19%), jednokrotne opodatkowanie zysku wypracowanego przez spółkę, ograniczenie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki, opcja przydzielenia funkcji komplementariusza spółce z o.o. lub spółce akcyjnej, elastyczne dysponowanie zyskiem, a także to, że zasady działania tej spółki nie przewidują konkretnej kwoty minimalnego kapitału, który należy wnieść, aby spółka mogła powstać.

Zapoznałeś się z powyższymi zaletami? Zatem co będzie dla Ciebie lepsze – spółka z o.o. czy spółka komandytowa?

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.