• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka z o.o. a osobowość prawna

Rozważając możliwość podjęcia działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedsiębiorca powinien przeanalizować szczegółowo aspekt spółka z o.o. a osobowość prawna. Jest to charakterystyczna cecha spółki, dzięki której cieszy się ona ogromną popularnością wśród podmiotów gospodarczych. Posiadanie przez spółkę osobowości prawnej umożliwia przedsiębiorcom ochronę majątku osobistego, który nie jest własnością spółki. Wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie będą odpowiadać za zobowiązania finansowe spółki, wyjątek może pojawić się w sytuacji kiedy będą oni zasiadać w zarządzie spółki a egzekucja z majątku spółki okaże się bezskuteczna. Istnieją jednak sposoby by i w tej sytuacji uniknąć odpowiedzialności. Założenie spółki następuje przez uzyskanie przez spółkę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, cały proces jest trochę skomplikowany można jednak to zadanie powierzyć firmie zewnętrznej, która zajmie się wykonaniem wszystkich formalności.

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości w zakresie zagadnienia spółka z o.o. a osobowość prawna zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, udzielą Państwu pomocnych wskazówek.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.