• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRejestracja spółki z o.o. komandytowej

Założenie firmy wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia. Bardzo dużo dokumentów, formularzy i załączników, które trzeba wypełnić.

Na czym polega rejestracja spółki z o.o. komandytowej?

Proces rejestracyjny tej spółki jest bardziej skomplikowany, czasochłonny, wymagający znajomości prawa spółek handlowych i przepisów podatkowych.
By stworzyć nowy twór, jakim jest spółka z o.o. komandytowa, potrzebna jest rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym dwóch spółek. Pierwsza powinna zostać zarejestrowana spółka z ograniczona odpowiedzialnością, później spółka komandytowa. Poprzez takie wymogi wzrastają koszty związane z zakładaniem firmy.

W dokumentach rejestrowych spółki z o.o. komandytowej należy podać: dane dotyczące spółki, dane wspólników, wysokość kapitału zakładowego spółki, granicę odpowiedzialności komandytariuszy.
Aby rejestracja spółki z o.o. komandytowej przebiegła szybko, sprawnie i bezproblemowo warto skorzystać z porady prawnika. Umowa sp. z o.o. komandytowej musi być umiejętnie skonstruowana, by spółka mogła działać, jak powinna.
Nowa spółka powstaje z momentem wpisu do rejestru przedsiębiorców. Wtedy też nabywa określone prawa i obowiązki.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.