• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProwadzenie uproszczonej księgowości

Większość mikro i małych przedsiębiorstw ma możliwość prowadzenia księgowości w jednej z uproszczonych metod rachunkowości. Możliwość ta zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest wysokość przychodów osiąganych w ciągu roku obrotowego oraz forma prawna przedsiębiorstwa, w jakiej prowadzona jest działalność.

Prowadzenie uproszczonej księgowości dopuszczalne jest w jednostkach, które prowadzą działalność gospodarczą jako spółki partnerskie, jawne, cywilne lub jako jednoosobowe przedsiębiorstwa prywatne. Oczywiście nie mogą one przekroczyć limitu prowadzenia ksiąg rachunkowych, wynoszącego 2 000 000 euro w przeliczeniu na złote według odpowiedniego kursu euro.

Prowadzenie uproszczonej księgowości odbywa się w jednej z trzech form. Dla wszystkich możliwa jest podatkowa księga przychodów i rozchodów. Jednostki, które spełnią dodatkowe wymogi prawne mogą skorzystać z jeszcze prostszych form, jakimi są:
- Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
- Karta podatkowa.

Prowadzenie uproszczonej księgowości można tak samo jak prowadzenie pełnej księgowości zlecić biurom rachunkowym, co stanowi również sposób na wygospodarowanie oszczędności w firmach.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.