• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProwadzenie rejestrów VAT zakupu

Ewidencjonowanie zakupu i sprzedaży VAT to obowiązek czynnych podatników podatku od towarów i usług. Prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży służy do rozliczenia podatku, dzięki któremu możliwe jest sporządzenie deklaracji VAT. Rejestr VAT powinien zawierać:

- dane do określenia przedmiotu i podstawy opodatkowania,
- wysokość podatku należnego,
- kwoty, które umożliwiają obniżenie kwoty podatku należnego oraz te, które takiego prawa nie dają,
- kwoty podatku naliczonego obniżające kwotę podatku należnego oraz kwotę, która podlega wpłacie do Urzędu Skarbowego lub zwrotowi z tego urzędu.

Prowadzenie rejestrów VAT zakupu przewiduje ujmowanie łącznie wszystkich stawek VAT przy wyodrębnieniu środków trwałych. Możliwe jest niewykazywanie zakupów, które nie wymagają odliczenia. Natomiast rejestr VAT sprzedaży musi być uzupełniany codziennie przy uwzględnieniu poszczególnych stawek VAT. Każdy przychód powinien być odpowiednio datowany, a łączny przychód nieudokumentowany fakturą ani rachunkiem musi zostać zapisany.

Prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży to proces czasochłonny. Jeśli chcesz, aby wyręczono Cię w tym obowiązku, skontaktuj się z Nami.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.