• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


  Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

  Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProwadzenie ewidencji i sporządzenie deklaracji VAT

Prowadzenie ewidencji i sporządzenie deklaracji VAT dotyczy podmiotów gospodarczych, które są podatnikami VAT. Taka ewidencja powinna zawierać informacje o:

 • transakcjach związanych ze sprzedażą opodatkowaną, nieopodatkowaną lub też zwolnioną z podatku VAT,
 • przedmiocie opodatkowania,
 • podstawie opodatkowania,
 • wysokości podatku należnego,
 • kwocie podatku naliczonego, który redukuje wartość podatku należnego,
 • kwocie podatku jaki powinien zostać wpłacony do Urzędu Skarbowego lub zwrócony podatnikowi podatku VAT,
 • innych danych, które niezbędne są do właściwego sporządzenia deklaracji VAT.Prowadzenie ewidencji i sporządzenie deklaracji VAT odbywa się według pewnych zasad dzięki którym proces dokonania rozliczenia z Urzędem Skarbowym jest zdecydowanie łatwiejszy. Przedsiębiorca powinien prowadzić podział na określone stawki podatku a także na grupy, które podlegają opodatkowaniu, nie podlegają lub też są zwolnione.

Wykonanie wszystkich czynności związanych z rozliczeniem podatku VAT może stanowić dla przedsiębiorcy dodatkowe obciążenie warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.