• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPomoc w złożeniu sprawozdania finansowego za 2019

Sprawozdanie finansowe określa wynik finansowy firmy na przestrzeni ostatniego roku obrotowego i pozwala względnie określić kondycję finansową działalności. Składanie takiego dokumentu to obowiązek wszystkich przedsiębiorców wpisanych do KRS, w formie elektronicznej ustrukturyzowanej, a od roku 2020 także podatników CIT.

Nasza pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego za 2019:
1. Sporządzanie sprawozdania.
Zajmuje się tym osobą, której powierzona jest księgowość. Musi ona wygenerować plik w odpowiednim formacie, zgodnym ze strukturą logiczną MF i umieścić w niej: bilans, rachunek zysków i strat oraz informację dodatkową.

2. Złożenie podpisu.
Podpis składa osoba, która sporządziła sprawozdanie oraz kierownik/kierownicy firmy. Można podpisać dokument: Profilem Zaufanym, elektronicznym podpisem kwalifikowanym oraz od niedawna elektronicznym dowodem tożsamości.

3. Zatwierdzenie sprawozdania.
Zatwierdzenie sprawozdania przez organy rządzące polega na podjęciu uchwały, która musi zostać podpisana w odpowiednim terminie.

4. Wysłanie sprawozdania.
Firmy wpisane do KRS przesyłają formularz właśnie do tej instytucji, natomiast podatnicy CIT do Szefa KAS.

Powyższe wskazówki i pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego za 2019 powinny być wystarczające, aby odpowiednio załatwić sprawę związaną ze sprawozdaniem finansowym.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.