• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPomoc w złożeniu sprawozdania finansowego za 2019

Sprawozdanie finansowe określa wynik finansowy firmy na przestrzeni ostatniego roku obrotowego i pozwala względnie określić kondycję finansową działalności. Składanie takiego dokumentu to obowiązek wszystkich przedsiębiorców wpisanych do KRS, w formie elektronicznej ustrukturyzowanej, a od roku 2020 także podatników CIT.

Nasza pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego za 2019:
1. Sporządzanie sprawozdania.
Zajmuje się tym osobą, której powierzona jest księgowość. Musi ona wygenerować plik w odpowiednim formacie, zgodnym ze strukturą logiczną MF i umieścić w niej: bilans, rachunek zysków i strat oraz informację dodatkową.

2. Złożenie podpisu.
Podpis składa osoba, która sporządziła sprawozdanie oraz kierownik/kierownicy firmy. Można podpisać dokument: Profilem Zaufanym, elektronicznym podpisem kwalifikowanym oraz od niedawna elektronicznym dowodem tożsamości.

3. Zatwierdzenie sprawozdania.
Zatwierdzenie sprawozdania przez organy rządzące polega na podjęciu uchwały, która musi zostać podpisana w odpowiednim terminie.

4. Wysłanie sprawozdania.
Firmy wpisane do KRS przesyłają formularz właśnie do tej instytucji, natomiast podatnicy CIT do Szefa KAS.

Powyższe wskazówki i pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego za 2019 powinny być wystarczające, aby odpowiednio załatwić sprawę związaną ze sprawozdaniem finansowym.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.