• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOpłata związana ze zmianą danych w KRS

Krajowy Rejestr Sądowy, czyli w skrócie KRS ma przede wszystkim pełnić funkcję informacyjną, czyli stanowić wiarygodne i pewne źródło informacji o podmiotach biorących udział w obrocie gospodarczym. Znajdujące się w nim dane muszą więc być zgodne ze stanem rzeczywistym, co obliguje przedsiębiorców do ich aktualizacji ilekroć dokonana zostanie jakaś zmiana na przykład w umowie spółki.

Wymaga to od nich skompletowania dokumentacji oraz przedłożenia jej wraz ze stosownymi wnioskami do odpowiedniego oddziału rejestru. Z aktualizacją wiąże się także opłata związana ze zmianą danych w KRS, którą obowiązkowo, bezzwłocznie od dokonania zmian, przedsiębiorca musi uiścić.

Na kwotę tę składa się opłata sądowa i ta za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do niedawna druga z nich wynosiła aż 250 zł, jednak po wejściu w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z maja 2014 roku, opłata związana ze zmianą danych w KRS zmniejszona została o 150 zł jeśli chodzi o ogłoszenie w MSiG.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.