• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOpłata związana ze zmianą danych w KRS

Krajowy Rejestr Sądowy, czyli w skrócie KRS ma przede wszystkim pełnić funkcję informacyjną, czyli stanowić wiarygodne i pewne źródło informacji o podmiotach biorących udział w obrocie gospodarczym. Znajdujące się w nim dane muszą więc być zgodne ze stanem rzeczywistym, co obliguje przedsiębiorców do ich aktualizacji ilekroć dokonana zostanie jakaś zmiana na przykład w umowie spółki.

Wymaga to od nich skompletowania dokumentacji oraz przedłożenia jej wraz ze stosownymi wnioskami do odpowiedniego oddziału rejestru. Z aktualizacją wiąże się także opłata związana ze zmianą danych w KRS, którą obowiązkowo, bezzwłocznie od dokonania zmian, przedsiębiorca musi uiścić.

Na kwotę tę składa się opłata sądowa i ta za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do niedawna druga z nich wynosiła aż 250 zł, jednak po wejściu w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z maja 2014 roku, opłata związana ze zmianą danych w KRS zmniejszona została o 150 zł jeśli chodzi o ogłoszenie w MSiG.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.