• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówNa czym polega zakładanie spółki z o.o. przez internet

Jesteś przedsiębiorcom? Masz zamiar założyć własną firmę? Zastanawiasz się na czym polega zakładanie spółki z o.o. przez internet?

Wiele osób decyduje się na to, aby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Posiada ona bowiem osobowość prawną, a jej prowadzenie nie sprowadza na właścicieli żadnych zagrożeń. Majątek spółki jest oddzielny od majątków poszczególnych wspólników, co sprawia, że nie jest on narażony na straty. W ten sposób zabezpieczone są prywatne pieniądze osób prowadzących firmę. To właśnie ograniczona odpowiedzialności przyciąga tak wielu przedsiębiorców.

Są dwa sposoby na założenie spółki z o.o.. Można zrobić to w sposób tradycyjny lub przez internet. Ta druga metoda jest o wiele szybsza i dzięki niej możemy oszczędzić sporo czasu. Wszystko możemy wykonać przez internet, nie wychodząc z domu.

Pierwszym krokiem przy zakładaniu spółki przez internet jest założenie konta w systemie teleinformatycznym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Tam musimy wypełnić wszystkie potrzebne dane. Na samym początku są to po prostu nasze dane osobowe tj. imię, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, nazwa dokumentu tożsamości itp.

Kolejny krok to wypełnienie formularza umowy spółki z o.o.. Nie ma w tym nic trudnego, trzeba po prostu uzupełniać kolejne rubryki. W formularzu zawartym na stronie nie możemy dokonywać żadnych zmian. Jeśli są one konieczne i bardzo ważne, to musimy założyć spółkę w sposób tradycyjny. Po wypełnieniu umowy należy opatrzyć ją podpisem elektronicznym.

Gdy umowa spółki zostanie już zawarta należy jeszcze wypełnić listy wspólników i złożyć oświadczenia członków zarządu, że wkłady na pokrycie kapitału zakładowego zostały w całości pokryte. Potrzebny jest jeszcze wniosek o rejestrację spółki.

Teraz już wiesz na czym polega zakładanie spółki z o.o. przez internet. Ale jeśli potrzebujesz przy tym pomocy lub wolisz zarejestrować spółkę w sposób tradycyjny, to skontaktuj się z nami. Nasi eksperci udzielą Ci porad i odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania, a co najważniejsze pomogą założyć własną firmę.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.