• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówMniejsza stawka CIT 2017

Mniejsza stawka CIT 2017 już obowiązuje od stycznia. Wysokość podatku dochodowego od osób prawnych została obniżona z 19 proc. do 15 proc. Kto może skorzystać z preferencyjnej stawki podatku? Jakie jest cel wprowadzanych zmian?

Celem zmian jest przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenie sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości Polaków. Zmiany skierowane są do małych podatników, których przychód ze sprzedaży w ciągu roku nie przekracza 1 200 000 euro oraz do osób dopiero wkraczających na rynek ze swoją firmą. Nowelizacja ustawy mówi jasno o tym, że nowymi przepisami nie są objęte podatkowe grupy kapitałowe.

Rząd planuje, aby mimo to, że stawka została obniżona, wpływy do budżetu się zwiększyły poprzez mechanizmy uszczelniające. Stawka CIT została obniżona, więc zachęcamy Państwa do rejestracji spółek. Przeprowadzimy cały proces założenia firmy. Dokonamy wszystkich formalności w kilka dni. Zapraszamy do współpracy z naszymi ekspertami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00