• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaMinimalny kapitał zakładowy w prostej spółce akcyjnej

W polskim prawie spółek handlowych póki co nie ma spółki, która odpowiadałaby potrzebom start-upów i nowoczesnych przedsiębiorców. Już niebawem jednak się to zmieni, ponieważ 1 marca 2021 r. pojawić ma się nowy rodzaj spółki- Prosta Spółka Akcyjna.
Przewidziane dla P.S.A. rozwiązania mają raczej pozytywny odzew, ponieważ dają wiele udogodnień i wprowadzają sporą ilość elektronizacji. Największą sensację zdecydowanie wywołał minimalny kapitał zakładowy w prostej spółce akcyjnej, który wynosi w niej zaledwie 1 zł. Dotychczasowe spółki nie oferowały takich rozwiązań, ich kapitały były wysokie i niełatwe do pokrycia przez start-upy. Kapitał akcyjny prostej spółki ma być elastyczny i pozwalać na wypłacanie pieniędzy bez konieczności podejmowania uchwał, a także braku zmian w umowie spółki. Minimalny kapitał zakładowy w prostej spółce akcyjnej określa rzeczywisty majątek spółki i odzwierciedla fundusze własne jakimi dysponuje P.S.A. Wysokość kapitału akcyjnego prostej spółki akcyjnej musi wynosić minimum 1 zł, natomiast jego wartość określa zarząd/rada dyrektorów na podstawie sumy wartości wkładów pieniężnych i niepieniężnych wniesionych na pokrycie akcji.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.