• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKupię spółkę z 2014

Jednym z mitów na temat spółek stażowych niepotrzebnie upowszechnionych jest to, że nie posiadają one czystej historii gospodarczej. Wręcz przeciwnie, posiadają ja, znacznie dłuższą od nowych spółek.

Istotna zaletą jest to, że kupno spółki stażowej może przyczynić się do łatwiejszego pozyskania kredytu bądź dotacji. Możliwe jest kupno spółki z choćby roczną historią. Wielu przedsiębiorców poszukuje tego typu spółek, ponieważ wie, jak ważne jest wzbudzenie zaufania u instytucji udzielających pomoc finansową.

Kupię spółkę z 2014 – te słowa często wpisywane są przez przedsiębiorców poszukujących spółek stażowych. Oprócz frazy „kupię spółkę z 2014”, wyszukują także „zakup spółek z 2014” czy „kupno spółki stażowej”. Ostatni przytoczony przykład jednak nie określa, z którego roku miałaby być spółka. Warto pamiętać, że wybór spółki stażowej wiąże się z pewnymi kosztami. Istnieje pewna zależność między rokiem, a ceną spółki. Otóż, im spółka dłużej funkcjonuje na rynku, tym jej cena jest wyższa.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.