• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoszt prowadzenia księgowości dla spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest to spółka prawa handlowego, która zobowiązana jest do wdrożenia systemu pełnej księgowości. W przypadku tej formy prawnej przedsiębiorcom nie pozostawiony został żaden wybór, zobowiązani są oni do prowadzenia pełnej ewidencji wszystkich operacji gospodarczych oraz sporządzania sprawozdań finansowych. Zaletą takiego sposobu prowadzenie księgowości spółki jest możliwość pozyskania wielu danych finansowych na temat sytuacji finansowej oraz majątkowej spółki. Wadą z pewnością będzie koszt prowadzenia księgowości dla spółki z o.o., ponieważ jest to bardzo rozbudowany system, z którym przedsiębiorca nie poradzi sobie sam. Konieczny będzie wybór jednej z możliwości:

- zatrudnienie w firmie księgowego lub księgowej,
- skorzystanie z usług biura rachunkowego.

W zależności na jakie rozwiązanie zdecyduje się przedsiębiorca tak kształtował będzie się koszt prowadzenia księgowości dla spółki z o.o.. Każde z tych rozwiązań jest dobre, zanim podjęta jednak zostanie decyzja warto rozważyć wszystkie aspekty danej opcji. Biuro rachunkowe odciąży przedsiębiorcę od szeregu formalności umożliwiając mu swobodę działania z kolei zatrudnienie księgowego umożliwi kontrolę systemu księgowości na każdym etapie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.