• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak zarejestrować spółkę komandytową?

Istnieje kilka rodzajów spółek, każda stworzona tak aby odpowiadać innym potrzebom i docierać do zupełnie odrębnego grona odbiorców. Zakładanie firmy to poważna decyzja, która nie może być podjęta pochopnie, gdyż zawsze wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ryzykiem. Wszystkie procesy zakładania biznesu muszą być dokonane z odpowiednią starannością i pieczołowitością aby w trakcie prowadzenia działalności nie wystąpiły żadne utrudnienia wynikające z zaniedbania lub niewiedzy. Niestety zdarza się to bardzo często, ponieważ przedsiębiorcy nie mają podstawowej wiedzy, niektórzy z nich nie wiedza nawet jak zarejestrować spółkę komandytową.

Otóż nie jest to tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka prostych kroków. Pierwszym z nim, rzecz jasna musi być sporządzenie umowy zawierającej firmę i siedzibę, przedmiot działalności, określony czas trwania, oznaczenie wkładów oraz tak zwanej sumy komandytowej. Po podpisaniu jej przez wszystkich wspólników można przejść do kolejnego etapu, którym jest zgłoszenie do Krajowego rejestru Sądowego. Ostatnie co musimy zrobić to złożyć wniosek o nadanie numeru REGON I NIP.

Jak widać, naprawdę jest to proste i nie wymaga dużego zachodu ze strony przedsiębiorcy. Na szczęście nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy na temat procesów zakładania firmy aby móc tego dokonać. Obecnie istnieje wiele źródeł z których można czerpać informacje o tym jak zarejestrować spółkę komandytową lub każdą inną. Zawsze można też skorzystać z usług specjalistów.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.