• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak sporządzić umowę spółki z o.o.

Spółka z o.o. to jedna z najpowszechniejszych form działalności w Polsce. Nic dziwnego. W końcu spółki te posiadają wiele zalet, które przyciągają przedsiębiorców. Przede wszystkim dla młodych biznesmenów ważne jest to, że ich odpowiedzialność za zobowiązania spółki jest ograniczona. Nie narażają oni swojego własnego majątku, bo to spółka za wszystko odpowiada.

Jeśli chodzi o rejestrację spółki z o.o., to jest to proces trochę skomplikowany. A jest tak dlatego, że do wypełnienia jest wiele różnorodnych dokumentów i wniosków, które zawierają czasami niezrozumiałe dla nas kwestie. Dlatego też wiele osób zastanawia się jak sporządzić umowę spółki z o.o. - jeden z najważniejszych dokumentów, bez którego w ogóle nie można mówić o firmie.
Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Obowiązkowo musi zawierać elementy, na które zwraca uwagę Kodeks Spółek Handlowych tj.:

- nazwa i siedziba spółki
- przedmiot działalności spółki
- wysokość kapitału zakładowego
- określenie, czy wspólnik może posiadać więcej niż jeden udział
- liczbę i wartość nominalną udziałów objętych przez poszczególnych wspólników

Sporządzenie tego dokumentu może sprawiać problemy, dlatego nasi specjaliści pomagają we wszystkim, co z tym związane. Jeśli potrzebujesz pomocy, bo nie wiesz jak sporządzić umowę spółki z o.o. to po prostu skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji i przeprowadzimy przez cały proces rejestracji firmy. Wystarczy do nas zadzwonić!Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.