• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak otworzyć działalność gospodarczą

Jak otworzyć działalność gospodarczą i od czego zacząć? Okazuje się, że praca na własny rachunek jest jednym z głównych celów osób wchodzących w dorosłe życie, ale nie tylko... Jest to także cel osób, które postanowiły rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, coś zmienić, zacząć. Aby osiągnąć sukces, potrzeba ciężkiej pracy, ale także profesjonalnej wiedzy i doświadczenia.

Prawo w naszym kraju przewiduje kilka form prowadzenia działalności gospodarczej, ale należy wspomnieć, że wciąż liderem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Dlaczego to właśnie ta spółka cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Zanim podejmiesz decyzję dotyczącą Twojej działalności, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zaletami spółki z o.o., a być może okaże się ona idealna także dla Ciebie.

Do zalet spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zalicza się to, iż:
→ spółka posiada osobowość prawną, co oznacza, że to nie wspólnicy są podmiotami jej praw i obowiązków,
→ wspólnika można wyłączyć ze wszystkich zobowiązań spółki,
→ w oparciu o tą formę, można prowadzić dużą działalność,
→ jej minimalny kapitał zakładowy wynosi 5 000 zł,
→ może być prowadzona przez jedną osobę,
→ wspólnicy mają duży wpływ na działalność spółki bez obowiązku wnoszenia przez nich znacznego wkładu.

Skoro już wiesz, jaką formę będzie miała Twoja działalność, to nie będziesz miał problemu z tym, jak otworzyć działalność gospodarczą. Powodzenia! ;)Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.