• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówIle kosztuje obsługa księgowa?

Na pytanie: ile kosztuje obsługa księgowa, nie ma jednej odpowiedzi. Na koszt jaki przedsiębiorca poniesie z tytułu powierzenia obowiązków związanych z prowadzeniem księgowości wpływ ma szereg ważnych i mniej ważnych czynników.

Należą do nich przede wszystkim:
1. Rodzaj prowadzonej księgowości
Pełna księgowość jest o wiele bardziej skomplikowana, wymaga dopełniania znacznie większej liczby formalności oraz wywiązania się ze znacznie większej liczby obowiązków. Jest bardziej czasochłonna i co za tym idzie jest oczywiście droższa. Zazwyczaj przedsiębiorca nie jest w stanie prowadzić jej samodzielnie, ponieważ wymaga to posiadania umiejętności, wiedzy i znajomości obowiązujących przepisów.

2. Wielkość firmy
Im większa firma tym bardziej czasochłonna jest jej obsługa księgowa i co za tym idzie, oczywiście większe koszty. Wielkość firmy ocenia się przede wszystkim na podstawie liczby dostarczanych dokumentów, liczby zatrudnianych pracowników oraz rodzaju stosunku pracy jaki z nimi zawarto.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00