• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówFormy prowadzenia działalności w Polsce

formy prowadzenia działalności w Polsce

Polska jest krajem, gdzie obowiązuje swoboda w kwestii podejmowania działalności gospodarczej. Nie oznacza to nic innego jak to, że każda osoba podejmująca się zadania, którym jest założenie swojej firmy, może dokonać wyboru w oparciu o to, co będzie jej odpowiadało.
Wolność ta została jednak ograniczona podmiotowo (dotyczy sprecyzowania podmiotów, które mogą daną działalność rozpocząć) oraz przedmiotowo (dotyczy warunków, które podmiot musi spełnić, aby móc założyć daną działalność).
Spółki prawa handlowego zostały uregulowane w Kodeksie Spółek Handlowych (KSH) i obejmują:

→ spółki osobowe, a więc:

- spółkę jawną,
- spółkę partnerską,
- spółkę komandytową,
- spółkę komandytowo-akcyjną,

→ spółki kapitałowe, a więc:

- spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (spółkę z o.o.),
- spółkę akcyjną.

Prócz tego występują także inne formy prowadzenia działalności w Polsce takie, jak spółka cywilna i przedsiębiorstwa prywatne osób fizycznych, których zasady funkcjonowania zostały określone w Kodeksie Cywilnym.
Zatem jak można zauważyć, każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Musi jedynie sprecyzować to, czym chciałby się zajmować i na czym miałaby polegać jego działalność, a następnie wybrać formy prowadzenia działalności w Polsce. W razie trudności, można poprosić o pomoc specjalistów, którzy będą w stanie udzielić wsparcia.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.