• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCzy opłaca się kupić spółkę z o.o.

Szacunek do własnego czasu, energii i pieniędzy w świecie biznesu powinny być wartościami kluczowymi. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien podejmować kroki mające na celu poszukiwanie sposobów oszczędzania trzech wymienionych przeze mnie aspektów. Już na przedbiegach rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności może on tego dokonać, zastanawiając się co przyniesie więcej korzyści, czy opłaca się kupić spółkę z o.o. czy samodzielnie ją zarejestrować.

Nie ma w tej kwestii najmniejszych wątpliwości. Usługa rejestracji zajmuje średnio około 1,5 miesiąca, natomiast procedura jej zakupu około 1-2 dni. Ze względu na złożoność procesu, konieczność kompletownia akt czy wypełniania wniosków, bardzo często koniczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Możemy jednak tego uniknąć decydując się na drugą opcję. Jeśli chodzi o kwestię umiejętnego pożytkowania energią, decydując się na gotową spółkę w zasadzie naszym jedynym obowiązkiem staje się podpisanie umowy transakcji. Biuro wykonujące dla nas tę usługę znajduje ofertę odpowiadającą naszym potrzebom oraz przygotowuje wszelkie niezbędne dokumenty.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wątpliwości dotyczące tego czy opłaca się kupić spółkę z o.o. Jeżeli zależny Państwu na zakupie taniej spółki, przy ograniczonym zaangażowaniu w całą sprawę i jak najszybszym zakończeniu procedury, zapraszam do kontaktu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.